Renklerle Nasıl Çalışılır


Renklerle iyileşme harika: Herhangi bir yerde, zamanda yapabilirsiniz ve çoğunlukla anında işe yarıyor. Renk, elleri­nizde hissedebileceğiniz bir titreşim aynı zamanda ve değişik renklerin bedende değişik etkileri var.

Şunu deneyin: Ellerinizi ovuşturun, tüm parmakların birbirine değdiğinden emin olun. Ardından ellerinizi hafifçe ayrık biçimde önünüzde tutun. Bir karıncalanma duygusu hissetmeye başlamanız gerekir. Şimdi büyük bir kırmızı enerji topu tuttuğunuzu gözünüzün önüne getirin. Ellinizde bir sıcaklık hissedebilirsiniz. Canlandırmakta güçlük çekiyorsanız yalnızca kırmızı düşünün. Kırmızı sınırsız enerji, zindelik ve güç içerir. Bedeninizde yorgun ve zayıf olduğunu düşündüğünüz yerleri belirleyin ve ellerinizi oraya yerleştirerek kırmızıyı "soluyun." Onu sanki içmek istiyormuş gibi soluyun. Yavaş, derin soluklar alırken bu kırmızının bedeninizde genişlemesine izin verin. Kendinizi tazelenmiş hisset­melisiniz. Ayrıca ellerinizi bedeninizde dolaştırıp kırmızının her yere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Not: Başınız ağrıyorsa ya da ilgili bölge iltihaplıysa kırmızıya odaklanmayın.

Şimdi aynı alıştırmayı maviyle deneyin. Mavi ellerinize değişik gelmeli. Muhtemelen daha hafif, serin ve yaygın olacaktır. Bedeninizin hangi bölümüne mavi gerektiğini sorun ve ellerinizi o bölgenin üzerinde tutarken mavi soluyun. Düşüncelerinizi yatıştırmak, huzura kavuşmak ve sinir sisteminizle çalışmak için çok iyidir mavi. Benzer biçimde, çivit mavisi de ağrıdan kurtulmak için en iyi renklerden biridir. Ellerinizi ağrılı yerinize götürün ve çivit mavisini soluyun. Rengin bedeninize yayılmasına ve ağrıları, gerginliği çözmesine izin verin.

Belli bir renkle ilgili yazılanları okurken ellerinizi ovuşturup kafanızda canlandırdığınız rengi bedeninizin bir bölümüne yönlendirin.

 

Yeşil 

Bu renk korkunun üstesinden gelmeye yardımcıdır; be­deni yatıştırır, öfke ve bunaltıyı çözer. Geçmiş sorunlarla uğ­raşıyorsanız yeşili kullanarak herhangi bir duruma uyum getirebilirsiniz. Aynı zamanda bilgece kararlar almanıza da yardımcıdır.

 

Yeşil ilişkilerdeki saldırganlığın giderilmesine ve kırık kalplerin onarılmasına yardım eder. Olumsuz dokular ve inançların çözülmesini, kendinizi dengelemenizi ve gergin durumlardaki sarsıntının giderilmesini sağlar. Sakinleşmek, meditasyon yapmak ve iyileşmek istiyorsanız yeşille enerji­nizi tazeleyebilirsiniz.

Umut verir, öz saygıyı arttırır, para ve bolluğu üzerine çeker. Verimlilik, doğruluk, gençlik, masumluk ve iyileşme­nin rengidir; ayrıca afrodizyak etkisi yapar ve cinsel enerjiyi tetikler.

Yeşille kanınızı arındırın ve sağlığınızı geri kazanın; bu rengin bakteri giderici nitelikleri vardır. Sinir sistemini, kal­bi, timusu, akciğerleri, karaciğeri canlandırabilir; kırık ke­miklerin gelişimini hızlandırıp kas oluşumuna ve doku ona­rımına katkıda bulunabilir. Ayrıca yeşil klostrofobi, agorafo­bi, sinirlilik, baş ağrısı, yüksek tansiyon, tikler, kekeleme, anjina, sırt sorunları, astım, kulunç, bitkinlik, uykusuzluk, saman nezlesi, kalp sorunları, larenjit, ülserler ve cinsel has­talıkların tedavisinde kullanılabilir.

Öte yandan yeşil, kıskançlık, imrenme ve boş inançlarla ilişkilendirilmiştir.

Leylak

Açık lavanta, leylak rengi sizi sezgilerinize bağlar, esin­lenmenizi sağlar ve manevi farkndalığmızı genişletir. Leylak ağır, yoğun enerjilerden kurtulmanıza ve aydınlanmanıza yardımcıdır.

Yumuşaklık, kibarlık ve hoşgörü rengi olan leylak bir huzur ve dinginlik duygusu yaratır. Göz ve kulak sorunları­nın giderilmesine yardımcıdır, belleği ve yoğunlaşma gücü­nü geliştirir, sıkışıklıkları temizler, zorlu durumlarda yeni sezgiler verir. Ayrıca kalp kırıklığından sonra kalbin açılma­sında yardımcıdır.

Çok fazla leylak rengi sizi fiziksel gerçeklikten kopara­bilir, başınızı döndürüp duygusallaştırarak zaman duygunu­za zarar verebilir.

Kahverengi

Kahverengi toprağın, kış uykusunun, bakımın ve karar­lılığın rengidir. Doğayla, hayvansal bilgelikle ve evrensel bi­linçle bağlantı kurmamızı sağlar. Sağlıklı sınırlar çekmeye ve dengeli bakış açısı kazanmaya da yardımcıdır. Enerji ve yara­tıcılığınızı canlandırmak için doğanın iyileştirici özellikleri­ne bağlantı kurarken kullanın bu rengi.

Kahverengi korur, destekler ve biçimlendirir. Mantığa erişim sağlar, bolluk, güvenilirlik, gıda ve direnç verir. Kah­verengi işlevsellik, sabır, akılsal denge ve güvenlikte yardım­cı olabilir ve hem düşünme gücünü hem de sabrı arttırır. Fiziksel düzeyde kahverengi bağırsakları temizler ve yeni­lenme duygusu verir.

Kahverengiyle çalışmanın en iyi yolu ya bahçede çalış­mak ya da parka gidip ağaçlar ve doğayla bağlantı kurmaktır. Aşırı kahverengi yavanlık, değişim ve dönüşüm korkusu ve duygulan dile getirme çekingenliği yaratabilir.

Kırmızı

Kırmızı sınırsız enerji, ısı, canlılık ve güç barındırır. Coş­ku, tutku, tensellik, cesaret, iyimserlik, motivasyon ve başa­rının rengidir. Para, yeni olanaklar ve zenginlik çeker yaşamı­nıza kırmızı. Ayrıca yaratıcılığınızı uyandırır, amaçlarınızı gerçekleştirmeye yardım eder.

Kan rahatsızlıklarının tedavisinde ve dolaşımın gelişti­rilmesinde güçlü bir iyileştirici araç olarak kırmızıyı kulla­nın. Hastalıkların tedavisinde, yaraların kurutulmasında, so­ğuk yerlerin ısıtılmasında ve ağrı kesici olarak da kullanıl­mıştır. Kırmızı adrenalin salgılanmasında yardımcıdır ve hem akılsal hem de bedensel enerjiyi arttırır. Bu yüzden depresyon, çaresizlik, sıkışmışlık ve hareketsizliğe yardımcı­dır. Zehirli enerjiler, düşünceler ve duyguları bedeninizden temizlemek için bu rengi arındırıcı olarak kullanın.

Kırmızı, kilo vermeye, cinsel gücü arttırmaya, bedenini­zi yenilemeye ve fiziksel canlılığı geri kazanmaya yardım eder. Temel sağlar, hem güçlü bir aidiyet ve benlik duygusu verir hem de başarı getirir. Yalnızsanız kırmızı bir sevgili bul­manıza yardımcı olabilir. Utangaç insanların kabuklarından çıkmalarını, daha özgüvenli olmalarını destekler.

Ateş, büyüme, heyecan, tehlike ve yok etmeyi simgele­yen kırmızı bir güç duygusu verir. Duyusal sinir sistemini çalıştırır ve koku, tat, görme, işitme ve dokunma eksikliği çekenlere yararlıdır. Sinirleri canlandırır ve kana hemoglo­bin ürettirir. Kırmızı rengin yarattığı ısı sertleşmiş kasları gevşetmekte, bedendeki mukus ve tıkanıkları çözmekte bire birdir.

Anemi, bronşit, üşütme (ateşsiz), kabızlık, cansızlık, za-türre, üreme sorunları, verem ve felcin tedavisine yardımcı olabilir.

Yüksek tansiyon, ateş, gerginlik, duygusal rahatsızlık ya da kaygı gibi sıkıntılarınız varsa kırmızıyla çalışmanız Öneril­mez, çünkü bu renk sizi sarsıp öfkelendirebilir.

Çok fazla kırmızı kişiyi kaygılı, düşüncesiz, hassas ve saldırgan yapabilir. En iyi sonuç için kırmızı ışık demetlerini turuncu ve mavi demetlerle kullanmak önerilir.

Çivit Mavisi

Çivit mavisi baş, gözler, kulaklar ve burnu etkileyen hastalıkların tedavisinde yardımcıdır. Sezginizi güçlendirir, sizi esinlendirir, bilgeliğinizi eyleme geçirir, yoğunlaşma ve kendinizi dile getirme yeteneğinizi arttırır. Çivit mavisi ruh­sal genişlemeyi hızlandırır ve üçüncü gözü uyandırır; taşıdı­ğınız sorumlulukları hafifletmeye, hafıza ve iletişimi güçlen­dirmeye yardım eder.

Gömülü korkuları uyandırabilir, sorunun kökünü bula­bilir, eski sıkışıklıkları çözmenize yardım edebilir. Çocuklar­da davranış sorunlarının, yetişkinlerde akılsal ve duygusal karmaşanın tedavisinde etkili olabilir. Gerilimi çözebilir, ya­şamda bir yön ve duruluk duygusu verebilir, iyileşme ve ye­nilenme yolundan gitmeyi yüreklendirebilir.

Çivİt mavisi kanı arındırır, aşırı kanamayı azaltır, koku duygusunu güçlendirir ve ağrı kesici özellikler gösterebilir. Apandisit, astım, bronşit, katarakt ve başka göz sorunları, işitme güçlükleri, akciğer ve boğaz sorunları, burun kanama­sı, sinüzit, yüz felci, zatürre, bel ağrısı, kemik sorunları, siya­tik, migren, aşın aktif tiroit, uykusuzluk, cilt hastalıkları ve iltihapların tedavisinde yardımcıdır.

Beyaz

Beyaz bütün renk dizisini barındırır ve tüm bedeni iyi­leştirir. Bedeni toksinlerden arındırıp temizlemekte bire bir­dir. Beyazla tedavide, bedenin iyileşmeye gerek duyan böl­gesine yararlı bir başka rengi daha kullanmak önemlidir.

Beyaz duruluk ve anlayışa yardımcı olur. Seçim, dürüst­lük, saflık ve düşüncenin rengidir. Düşlere erişmeyi destek­ler, zorluklarla yüzleşecek cesaret verir, büyük resmin görül­mesini sağlar.

Manevi gücünüzü ve görüşlerinizi tazelemek, denge ya­ratmak ve sonsuz olanaklara açılmak için beyazı kullanın. Bu renk aynı zamanda insanlar arasındaki olumsuz düşünceleri de ortadan kaldırma özelliği taşır. En yüksek düzeyde barış ve huzur getirir.

Beyaz sağlamlığı, ışığı, kutsallığı, doğruyu ve teslimiyeti simgeler. Cildi yumuşatır, nemlendirir ve canlandırır; deri hastalıklarının tedavisine çok yardımcıdır. Beyaz aynı za­manda serinletir ve tazeler; bu nedenle herkes sıcakta beyaz giymeye bayılır. Beyaz hem gizleyebilir, hem ortaya serebilir.
Beyazın aşırı kullanımı bitip tükenmeye yol açabilir.

Altın Sarısı

Altın rengi bolluğu üzerine çeker, sinir sistemini genişletir ve farkındalığı arttırır. Bilgelik, temel bilgi, Özgüven, iç güç, cesaret ve neşeyle bağlantı kurmamızı sağlar.
Tüm hastalıkları iyileştirmeye yardımcı olan, bunaltı, yetersizlik ve boş işe yaramazlık duygularından kurtulmamızı sağlayan güçlü bir renktir. Ayrıca travmayı çözmeye ve sağlıklılık duygusu yaratmaya da katkıda bulunabilir.
Altın sarısı depresyonu, yaraları, sindirim sorunlarını, huzursuz bağırsak sendromunu, parazitleri, menopoz sorunlarını ve romatizmayı tedavi etmekte yardımcı olabilir.
Kuvvetli bir koruyucu enerjiye sahip altın rengi bedenin ve ruhun tüm alanlarını güçlendirir ve yaşamınızda olanları kabullenmenize yardımcı olur. Duruluk, karar verme ve manevi alemle bağlantı kurmak için altın rengini kullanın.
Ancak dikkat edin, altın sarısı bedeni yorabilir; kullanırken aşırıya kaçmamalı.

Turuncu

Turuncu sağlıksız duygu­ların iyileştirilmesi için önerilen tedavilerin çoğunda kullanı­lıyor; çünkü bu rengin bütün duyguları temizlenmek üzere yüzeye çıkarmak gibi bir özelliği var ve bir yığın sorunun iyileştirilmesinde önemli bir rol oynuyor. Turuncu aynı za­manda korku, yalnızlık ve depresyonun tedavisinde de kul­lanılabilir. Bağışıklık ve canlılığı geliştirdiği gibi cinsel ve ya­ratıcı enerjiyi de uyandırır. Turuncu sıcaklık ve zenginliği simgeler; iyimserlik, coşku, cesaret, kararlılık ve doğallık duyguları yaratırTuruncu sevgi vermeyi ve almayı öğreterek insanların ilişkilere kavuşmasına yardımcı olur. Kişiyi bilgelik ve sezgileriyle bağlantıya geçirerek neşe ve kahkaha deneyimlerine eriş­tirir. Yitirme, keder ve sarsıntının üstesinden gelmeye yardım­cıdır. Hareket ve değişim rengi olarak nabzı tetikleyip arttırır.

Turuncu ışık demetlerine yoğun eğilim, kişiyi şimdiyi yaşamaktan ya da ilerlemekten alıkoyan bir sarsıntı ya da travmayı işaret edebilir. Turuncunun eski duygulan canlan­dırıp iyileşmek üzere yüzeye çıkarma Özelliği vardır.
Sindirim, adrenal ve böbrek sorunlarının çözümüne yardımcıdır; turuncu ışık demetleri dalağı, pankreası güçlen­dirir ve solunum sisteminin oksijen işlemesine yardımcıdır. Turuncu aynı zamanda eklemlere hareketliliği geri kazandı­rır, kas spazmlarını giderir ve akciğerleri güçlendirir.

Astım, bronşit, üşütme, iltihap, romatizma, safra taşı, gut, akciğer sorunları, akılsal bitkinlik, tümörler ve salgı bez­leriyle böbrek hastalıklarının tedavisinde turuncuyu kulla­nın. İştahı arttırır; anoreksi, bağırsak sorunları, ruhsal çökün­tüler, depresyon, suİstimal ve hem duygusal hem de akılsal felç durumlarında yardımcı olabilir. Turuncu hormonları dengeler ve üreme sorunlarının çözümüne, bedenin iyileş­mesine katkıda bulunur.

Çok fazla turuncu kaygı yaratabilir, korku ve endişeyi yoğunlaştırır ve sizi geçmişe sıkıştırır.

Menekşe

Menekşe rengi sinir sistemini yeniler; uykusuzluk, ruh­sal rahatsızlıkla, fiziksel hastalıklar ve beyin sakatlanmaları­nın giderilmesine yardımcıdır; sezgileri harekete geçirir, ya­ratıcılığı açar ve psişik farkmdalığı yükseltir. Karmayı çöz­meye ve geçmişte sizi etkileyen sorunlardan özgür kalmaya yardımcı olabilir, iyileşme sürecinde menekşe rengini kul­lanmak kendinize ve çevrenizdekilere değer vermenizde yardımcıdır. Manevi farkındalığa açık olanlar çoğunlukla bu renge çekilirler.

Fiziksel düzeyde menekşe sara, göz sakatlanmaları, böb­rek sorunları, nevralji, romatizma, siyatik ve tümörlerin te­davisinde yardımcıdır. Menekşe aynı zamanda kemik gelişi­mine katkıda bulunur, dalağı çalıştırır, kanı arındırır ve öfke­yi yatıştırır. Etkisi enerjileri dengeler ve hücreleri yeniden düzenler.

Çok fazla menekşe sorumsuzluk, kendini beğenmişlik, güvenilmezlik ve değişken davranışlarla ilişkilendirilir.

Turkuaz

Turkuaz sizi duygularınız ve sezgilerinizle bağlantıya geçirir. Özgüven kurar, iletişimleri geliştirir ve yüreğinizi uyandırıp yaşamdaki amacınızı keşfetmenize yardım etme özelliğiyle duygudaşlığı harekete geçirir.

Eski bilgelikleri size sunar ve iç uzmanlığınızla bağlantı kurduğunuz duygusu verir. İlişki sorunlarını çözmekte yarar­lıdır ve önemli kararlar verirken gereken duruluğu sağlar. Turkuaz kendinizi baltalayan düşüncelerle duyguları çözmenize ve güç durumlarda huzur bulmanıza yardım edebilir.

Fiziksel düzeyde turkuvaz, boğaz ve göğüs bölgesiyle ilgili sorunların çözümünde işe yarayabilir. Sinirleri yatıştırır, gerginliği çözer, duygusal sarsıntıyı iyileştirir. Turkuaz ayrıca ateş, nevralji ve kaşıntı, yara gibi cilt sorunlarında etkilidir. Derinin oluşumunu ve iyileşmesini hızlandıran, cilt oluşturucu bir renktir.

Turkuazın aşırı kullanımı soğukluk, aldırmazlık ve şef­kat yoksunluğu yaratabilir.

Pembe

Pembe koşulsuz sevginin enerjisidir. Duygusal sorunları çözme, kendini kabullenme ve dinginlik getirme gibi eşsiz özellikleriyle kalbi açarak iyileştirir. Uykusuzluk ve kâbus sorunlarının çözümünde de yardımcıdır.

Pembe şefkatin, sıcaklığın, dostluğun, kibarlığın, minne­tin, cömertliğin ve gıdanın rengidir. Kaygı, gerginlik ve olumsuzluğu giderip yerine sevgi koyar. Yatıştıran, onaran ve iyileştiren pembe sabrı ve anlayışı geliştirir.

Ebeveynler, çocuklar ve sevgililerle sorunlu ilişkileri dü­zeltmek için pembeyi kullanın. Öz saygı yoksunluğu, yalnız­lık ve üzüntü çekenlere de yardımcıdır. Eski dokuların gide­rilmesini sağlayan pembe orta yaş krizinin hafifletilmesinde de etkilidir. Kaslarınızın gevşemesinde, ayrıca rahatsızlık, öfke ve korkunun çözülmesinde bire birdir.

Pembe, sezgilerinizi eyleme geçirir ve hem kadınsı ener­jiniz hem de manevi güzelliğinizle bağlantı kurmanızı sağlar. İnsanları ve ilişkileri çeken bir mıknatıs işlevi görür.

Bu renk aynı zamanda anjina, kalp krizi gibi sorunların ve sevgisizlik, duygusal dengesizlik, sindirim sorunları, kay­gı, travma, sarsıntı, gerginlik ve orta yaş krizinin iyileştiril­mesinde de yardımcıdır. Romatizma, bilek sorunları; el, diz, ayak bileği ve ayak rahatsızlıkları; kilo sorunları, paranoya, suistimal, depresyon ve bitkinliği de iyileştirir. Duygusal ye­mek yeme, kalp kırıklığı, keder ve yitirmeye de yardımcıdır. Pembenin gücüyle her şey çözülür.

Çok fazla pembe duygusallık, budalalık, birini denetle­me arzusu ve aşırı duygusallık eğilimine yol açabilir.

Sıklamen

Sıklamen en derin içsel bilgeliğin rengidir; gerçeği, du­ruluğu ve inancı esinler. Sıklamen ayrıca yaşam coşkunuzu uyandırır ve sizi yüksek manevi rehberler, melekler, tanrıça­lar ve azizler alemiyle bağlantıya geçirir. Kendinizi keşfetme ve manevi doyum yolculuğunda yardımcmızdır.

Duygularınızla bağlantı kurup daha derin bir zindelik duygusu oluşturmanızı sağlar. Düşlerinizi gerçekleştirmeni­ze de yardım eder. Çatışmak durumlara huzur getirir ve in­sanları anlaştırır. Örgütleme yeteneğini geliştirmek için çok iyi bir renktir.

Çok fazla siklamen sizi sıkıştırabilir; şimdiyi yaşatmak yerine geçmişte her şeyin ne kadar iyi olduğunu düşündürtebilir.

Mavi

Mavi aklı yatıştırarak bir huzur ve dinginlik duygusu ya­ratır. Bu renk sinirleri yatıştırır, iltihabı yok eder ve auramzı arındırır. İnsanları gerçekliklerine ve Kutsallık ile bağlantıya götürebikr.

Bedeninizi akılsal olarak mavi ışık demetierine daldır­mak sizi yoğun enerjilerden korur ve merkezinize geri geti­rir. Sabır, inanç, kabullenme, bağışlama ve bağımsızlığın ren­gidir mavi. Serinlemek, sakinleşmek, yeniden oluşturmak ve korumak için bire birdir.

Fiziksel olarak mavi deri sorunlarının arındırılması ve temizlenmesine, iltihaplanmış ya da aşırı çalışan kanın nór­mala döndürülmesine yardımcıdır. Mavi aynı zamanda ger­gin, aşırı heyecanlı kişiler üzerinde sakinleştirici etki yapar; çekingen bir insanı saklandığı yerden çıkarabilir. Antiseptik özelkkler barındıran mavi yanıkları iyileştirir, kanamayı dur­durur ve ateş düşürür. Aynı zamanda sinir rahatsızlıklarını yatıştırır, metabolizmayı hızlandırır ve canlandırır.

Belleğinizi geliştirmek, duygusal acıdan kurtulmak ve bilgekğinizle bağlantı kurmak için mavi tonlar giyin. Bu renk ayrıca iletişim becerilerinizi geliştirmeye, korkuyu çöz­meye ve size konuşma özgüveni kazandırmaya yardımcı ola­bilir. Kaşıntı, katarakt, glakom, huzursuz bağırsak, yanık, is­hal, sara, isteri, larenjit, adet sancıları, yürek çarpıntısı, yük­sek tansiyon, baş ağrısı, romatizma, sarsıntı, diş ve boğaz sorunları, ülserler, varisler ve güneş çarpması gibi rahatsız­lıkların tedavisinde maviyi kullanın.

Çok fazla mavi sizi soğuk, yorgun, depresif ve üzgün yapabilir. Dolaşım sistemi sorunları, göğüs enfeksiyonu, as­tım, üşütme, hiperventilasyon, felç sıkıntılarınız varsa ya da kilo vermek istiyorsanız maviyi azaltın.

Gümüş

Gümüş huzur ve kararlılığın rengidir. Gerginliği çözer, dinginlik getirir ve farkmdalığı genişletir. Gümüş rengi iyi­leşme sürecini güçlendirir, bedendeki hastalık ve yoğunluk­lan çözüp kan ve dokulardaki toksinleri temizleyerek arın­maya katkıda bulunur. Gümüş böbreklerin iyileşmesine ve hormon dengesine yardımcıdır; bu rengin ayrıca duruluk, koruma ve temel sağladığı da bilinir.

Çok fazla gümüş sizi sıkışık, cansız ve duygusal açıdan elverişsiz yapabilir.

Gri

Bedeninizi taramayı öğreniyorsanız gri işe yarar bir renktir. Bedeninizde ya da auranızdaki tıkanıklıkları bulma­nızı "sağlayabilir.

Gri aynı zamanda başka birinin akılsal, duygusal ve fi­ziksel durumuyla ilgili bilgi sunabilir, kendinizi umutsuz hissettiğiniz güç durumların üstesinden gelebilmek için al­ternatif bakış açıları sunabilir.

Çok fazla gri sizi cansızlaştırır, tüketir ve duygusal ola­rak boşaltır.

Siyah

Siyah koruma, güç ve kaçışın rengidir. Disiplin, ısrar ve saygıyla bağlantılıdır. Yeni deneyimlere açılan bir kapıdır; güç ve kararlılık sınavıdır. Birçok kişi bilgelik kazanmak ve öteki tarafa geçmek için ruhun karanlık gecesini yaşar. Genç­ler siyahı isyan, denetimi ele geçirme ve bağımsızlık için kul­lanabilir.

Siyah eskiyi çözüp bırakmanızı ve yeniye kucak açma­nızı sağlayabilir. Ama çok fazla siyah bedeninizi zayıflatır, enerjinizi tüketir, karamsarlık ve kasvet yaratır. Ayrıca ilerle­menizi durdurup sizi sınırlı bir yere sıkıştırabilir.

Auranız ya da enerji alanmızdaki siyah lekeler hasta, güçsüz, yalnız olduğunuz ya da bir kurban gibi hissettiğiniz anlamına gelebilir. Olumsuzluk ve mutsuzluk yaratır.

Amaçlarınıza özgüvenle erişmek için siyahı başka renk­lerle birleştirin.

 


Sosyal Ağlarda Paylaşın