Uyumlama / Enerji Aktarımı Öncesi Hazırlık

Uzaktan uyulmamalar sizinle ortak belirlenmiş saat ve günlerde yapılmaktadır. Beklenmeyen durumlarla karşılaşıp planlanan gün ve saatte hazır bulunamadıysanız ve uyumlamayı alamadıysanız bunun için endişelenmeyin. Bana bildirin ve uyumlamanın tekrarını isteyin.

Uzaktan Uyumlama Hazırlık

 • Uyumlama günü, hayvansal gıda, et, alkol, sigara, ağır yemek gibi sizi enerjisel olarak yoracak etkenlerden mümkün olduğunca uzak durun.
 • Uyumlamadan önce mutlaka topraklama yapın. Mümkünse 5-10 dk. kadar toprağa basın, toprak bulamazsanız ılık su ile bir duş alın, ya da en azından ellerinizi ayaklarınızı ve ensenizi ılık su ile ıslatıp kurulayın.
 • Tek başınıza, rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortamda olmalısınız.
 • Çalışmaya başlamadan önce odanızı mutlaka havalandırın mümkünse odanızdaki bütün elektrik prizlerini çekin. Konsantrasyonunuzu bozacak cep telefonu v.s cihazları dışarıda bırakın. İnancınız doğrultusunda rahatlama yöntemleri seçebilirsiniz. Dua edebilirsiniz. Meditatif bir müzik dinleyebilirsiniz. Tercih size ait. Sessiz bir ortamda uzanın.
 • Uyumlama sırasında rahat bir pozisyonda olmalısınız. Bir sandalyede oturun veya yatağınıza uzanın.
 • Eğer sandalyede oturmayı tercih ederseniz ellerinizin avuç içleri birbirine değecek sekilde kalbinizin üzerinde tutun. Asağıdaki resimde görüldüğü gibi. GoldenReiki Uzaktan Uyumlama

Eğer uzanmayı tercih ederseniz sırt üstü uzanın ancak kesinlikle ayaklar ve eller çaprazlanmamalı. Uygun pozisyon aşağıdaki resimde görüldüğü gibidir. Rahatlayın, ve birkaç defa yavasça derin nefes alıp verin. Uzaktan Uyumlama Savasana

 • Topraklanmak için kendinizi dünya ile bütünleşmiş olarak hayal edebilirsiniz. Örneğin bedeninizin altından uzanan bir enerjinin Dünya'nın derinliklerine uzandığını hayal edebilirsiniz.
 • Evrenin en yüksek enerjilerinin beyaz bir ışık seklinde başınızın üzerinden (Taç Çakra) bedeninize girdiğini hayal edin ve oradan kalbinize kadar uzandığını hayal edin. Ve bu beyaz ışığın sizi her şeyden koruduğunu düşünün. Hazır olduğunuzda: "Uyumlamanın ismi" uyumlamasını Yasemin DEĞERLİYURT’tan almaya niyet ediyorum.” ya da "Yasemin DEĞERLİYURT tarafından gönderilen "Uyumlamanın ismi" Uyumlamasını en yüksek hayrıma sevgiyle almaya niyet ediyorum." sözleri ile uyumlamayı almayı başlatın.
 • Uyumlama süresince gözleriniz kapalı ve rahat bir şekilde durun. Uyumlama başlamadan önce aşağıda vermiş olduğum imgeleme çalışmasını yapabilirsiniz ya da kendi yönteminizle medite olabilirsiniz.

Uyumlama veya Şifa Çalısması için rahatlama ve zihni arındırma örneği:

Sessiz, rahat bir yer bulun. Baslangıçta meditasyon sırasında bazen uyku hali olabilir. Bu durumda oturmayı ya da ayakta durmayı deneyebilirsiniz. Gözlerinizi kapatın ve endişelerinizin uzaklaşmasına izin verin. Rahat ortamınızı hayal edin. Resim olabildiğince canlı olsun. Görebildiğiniz, işittiğiniz, kokladığınız ve hissettiğiniz her şey, eğer birçok duyumsal detayı birleştirirseniz, en azından duyumlardan 3 tanesini, görselleştirme en iyi şekilde sonuç verir. Görselleştirirken, size çekici gelen imgeleri seçin, baskalarının önerdiklerini ya da çekici olması gerekir diye seçmeyin. Kendi hayalinizin ortaya çıkmasına izin verin. Mesela sakin bir gölün kıyısında bir rıhtım hayal ediyorsanız:
Rıhtım etrafında yavasça yürüyün ve etrafınızdaki renkleri ve yapıları fark edin. Duyumlarınızın her birini keşfetmeye çalışın. Suyun üzerinde batan güneşi görün. Cıvıldayan kuşları dinleyin. Çam ağaçlarının kokusunu hissedin. Çıplak ayaklarınızı örten serin suyu hissedin. Temiz, taze havanın tadını alın. Rahat ortamınızı yavasça keşfederken, rahatlama hissinin keyfini çıkarın. Hazır olduğunuzda, gözlerinizi yavaşça açın ve şimdiye dönün. Hayal etme sırasında zaman zaman dikkatiniz dağılırsa ya da rotayı kaybederseniz üzülmeyin. Bu çok normaldir.

Uyumlama sırasında hissedebileceğiniz bazı durumlar;

 • Hiçbir şey hissetmeyebilirsiniz. Eğer böyle olursa bunun için üzülmeyin bazen enerjileri hissedemeyebiliriz. Bu bir problem değildir. Sonrasında mutlaka deneyimlersiniz.
 • Sıcaklık hissedebilirsiniz.
 • Soğukluk hissedebilirsiniz.
 • Soğuk ya da Sıcak bir hava akımı olarak hissedebilirsiniz.
 • Bedeninizin çeşitli yerlerinde karıncalanma hissi oluşabilir.
 • Bedeninizin üzerinde bloke olmuş alanlarda yoğun şekilde hissedebilirsiniz.
 • Sevinç, Neşe, Sevgi, Ağlama ve bunun gibi hisler duyumsayabilirsiniz.
 • Gözleriniz kapalı iken çeşitli renkler görebilirsiniz.
 • Öz varlığınızı hissedebilirsiniz.

Uyumlamalar genelde 20-30 dk arasında sürmektedir. Ama bu kişiden kişiye göre değişmektedir. Enerjileri uzun bir süre hissedebilirsiniz. Bu yüzden sadece rahatlayın ve deneyimi yaşayın. Reiki enerjisi bir kez uyumlandıktan sonra ömür boyu kaybolmaz. Dolayısıyla inisiyasyon çok özel bir zaman dilimidir. Sadece rahatlayın ve bu çok özel anın keyfini çıkarın… 

Uyumlamanın bittiğini hissettiğinizde gözlerinizi yavasça açın, bedeninizi yavaşca hareket ettirerek normal duruma geçin. Unutmayın bol su içmelisiniz.