feng shui

“Evrenin nabzı, hayal gücümüzün çok ötesinde, birbirine bağlı, karmaşık , derin ve gizemli bir güzellikte atmaktadir. Bunu farketmek bilimin ve bilgeliğin ilk adımıysa; bu bilgiyi paylaşmak ve bu yolda beraber hareket etmek, yaşadığımız dünyayı dönüştürmek demektir.”
Christopher Chase

çinlilerin eski bir deyişinde, insan hayatındaki en önemli şey, önce kader, sonra şans, sonra Feng Shui, sonra eğitimdir. Bu kadim öğreti sayesinde çevremizdeki enerjilerin insanları ve mekanları nasıl etkilediğini öğreniyoruz. Yaşadığımız ortamlardaki ferahlık hissi de, sıkışmışlık hissi de oraya yerleşen enerjilerden kaynaklanır. İlerleyememeniz, bereketsizliğiniz, durgunluğunuz, yolunda gitmeyen ilişkiler enerjilerle ilgilidir. Feng Shui bir mekanın iyi enerjilerini nasıl aktive edeceğimiz, olumsuz enerji barındıran bölgeleri nasıl iyileştireceğimizi anlatır.
Bunu yapabilmek için mekanların haritası çıkarılıp yönü tespit edilir. Uçan yıldızlar yöntemi ile iyi ve kötü yıldızların yerleri tespit edilir. Bu noktadan sonra iyi yıldızları aktive edip, kötü yıldızları iyileştirmek için yapılması gerekenler belirlenir. Tüm düzenlemeler yapıldıktan sonra enerjisel olarak yeni bir dönem başlar.

Yerinizi bulduğunuzda herşey kolaylaşır, güzelleşir. Yerinizi bulamamış iseniz hayatınız sıkışık ve mücadele içinde geçer. Chi enerjisini hayatınıza olması gerektiği gibi çekerek, 5 elementin gücüyle hayatınızı yeniden yapılandırabilirsiniz.

Yeni bir eve taşınmadan önce sizi nasıl etkileyeceğini öğrenebilirsiniz.

Arazinize yapacağınız inşaat için en doğru yeri belirleyip, odalarınızı verimliliği maksimum düzeyde kullanabilecek şekilde konumlandırabilirsiniz.

Bina içinde en doğru yeri seçebilirsiniz.

Yapacağınız iç ve dış mekan düzenlemeleriyle, bereketi, verimi, sağılığı, huzuru maksimum seviyede tutabilirsiniz.

Evlerde aile bireylerinin, şirketlerde çalışanların, yöneticilerin pozisyonlarına göre en iyi konumu belirleyebilirsiniz.

Evlerde bereketi aktive etmek, ilişkileri şifalandırmak, başarıyı artırmak için en doğru düzenlemeyi yapabilirsiniz.

Her evin konumuna göre, yaşam alanlarını enerjiye uygun döşeyip, hayatınıza denge getirerek iyileştirebilirsiniz.

Uygulamada gerekli bilgiler:

  • Mekanın ölçekli planı
  • Pusula yönleri
  • Yaşayan veya çalışan kişilerin doğum tarihleri (gün, ay, yıl)
  • Binanın yapım tarihi
  • Tadilat tarihi
  • Analizi yapılacak olan evin, arsanın, inşaatın, çevresel faktörleri, coğrafi özellikleri gereklidir.

Feng Shui danışmanına başvurmadan önce, tüm yaşam koşullarınıza bakmanız gerekir. Yaşadığınız mekanda neyin eksikliğini hissediyorsunuz? Mesleki açıdan istediğiniz konumda mısınız? İlişkileriniz ne durumda? Feng Shui kaderimizin 1/3’ünü belirleyen Dünya şansımızla ilgilenir. Danışmanlık almak istediğiniz konuda (ev-işyeri-arazi v.s.) bana İLETİŞİM formunu kullanarak ya da info@goldenreiki.net adresinden ulaşabilirsiniz. Detaylı bir ön görüşme için telefon numaranızı bırakmayı unutmayın.