Yasemin DEĞERLİYURT

GoldenReiki Kurucusu

İnsan hep bir noktaya bakarak, dengede ve merkezde kaldığını düşünür. Oysa, dönen çark onu yavaş yavaş merkezden uzaklaştırır. Ve O hala merkezde kaldığını düşünmeye devam eder.
İnsan kendini, düşüncelerini, hislerini; bilincindeki yanılsamayla; bütünden ayrıymış gibi deneyimler.
Bu yanılsama, bir hapishane gibidir; kişisel isteklerimizi kısıtlar ve sevgimizi sadece çevremizdeki en yakın birkaç kişiyle sınırlandırır.
Yaşam görevimiz, sevgi çemberimizi genişleterek, tüm yaratılanı ve doğayı güzelliğiyle kucaklayarak, kendimizi bu tutsaklıktan/ hapishaneden kurtarmak olmalıdır.
Hiç kimse bunu bütünüyle başaramaz, ancak bunu başarmak işin gösterilen çaba, özgürlüğün ve içsel güvenliğin bir parçasıdır. (Albert Einstein)

Bu yazıyı okuyan ve hayatının tam da bu noktasında yeniye, farketmeye kucak açmaya hazırlanan kişi, sevgiyle merhaba...

Tesadüf ya da şansla açıklanamayacak bir sistemin içinde yaşadığımın hep farkında oldum, şükürler olsun... Tanrı zar atmaz sözünü hatırlayalım. Görünenden çok onu harekete geçiren sebeplerle ilgilendim. Bu bakış açısıyla cenneti de cehennemi de, şeytanı da meleği de görebiliyorsunuz. Esasen modern bilimin açıkladığı da, her şeyin enerjiden ibaret olduğudur. Atomun en derinine indiğinizde orada artık atom göremezsiniz. Her şey birbiriyle etkileşen farklı frekanslarda titreşen enerjiden ibarettir. Artık bu gün enerji bedenimiz görüntülenebiliyor. Auramız ruhsal durumumuza göre farklı ışınımlar sergiliyor. Baktığınız ve gördüğünüz her şeyin bir de görünmeyen tarafı var. Sonsuz, makrokozmoz olarak tanımladığımız büyük evrenin bir de mikrokozmoz olan yönü var. Büyük evren gözümüzle ve çeşitli araçlarla gördüğümüz yıldızlar, galaksiler v.s Küçük evren ise atomaltı parçacıkların da ötesinde, muhteşem enerjilerle birbirine bağlanmış, bakmaya doyamayacağınız güzellikte geometrik şekiller, fraktallar, matematiksel sanat eserleri görürsünüz. Muhteşem uyum ve ahengi farkedersiniz. Çoğu zaman gözden kaçırsak ta evrendeki her şey birbiriyle iletişim halindedir. Bu iletişimde uzaklık, zaman ve mekanın hiç bir önemi yoktur. Madde ötesine geçtikçe akıl sınırlarını zorlayan, beş duyu ile izah edemeyeceğiniz ve tamamen kendine özgü kurallarla işleyen bir enerji boyutuna girersiniz.

Reiki ile görünmeyeni görür, farkeder ve nedensel boyutta şifalanırsınız. Yıllardır görmezden geldiğiniz ruhunuzun en ücra köşesindeki karanlığı bulur, ışığa çevirirsiniz. İçinizdeki ölümsüz özü farkeder, gücünüzü keşfedersiniz. Bu keşif sırasında hoşnut olmadığımız olaylarla karşılaştığımızda gerekli mesajı alabilirsek, akışta kalmayı ve teslimiyeti öğreniriz. Yaşanması gerekenler direnseniz de yaşanacak... Zorlukların içinde sizi aydınlığa taşıyacak armağanlar gizli. Onları görüp almayı seçebilirsiniz. Ya da farketmeyip benzeri türden yeni olaylarla karşılaşırsınız. Enerji alanınız değişmeden yenilikler bekleyemezsiniz. 

Reiki ile biriktirdiğiniz, özgür bırakmadığınız için sizi de tutsak eden her ne varsa farkedersiniz... Bıraktıkça, yenilendikçe reikinin mucizelerine şükredersiniz.

Reiki için genel tanım evrensel yaşam enerjisidir. Siz reiki oldukça bu saf enerjinin kaynağına dönersiniz. Öze döner, sevgiye döner, Kaynaktan gelen bu ilahi enerjiye kanal olmanın huzurunu yaşarsınız. Olumlu olumsuz her olayın her kişinin arkasındaki sırrı farkedersiniz. 

Hayatımızda inişler, çıkışlar, kavşaklar, sapaklar vardır. Her şeyin bir sebeple var edildiği evrensel sistemde reiki ile tanışmam aldığım çok sert etkiler sonucu oldu. Şimdilerde bana kocaman sorunlarla gelenlere söylediğim söz şudur. Aydınlanma yolunda ilerleyenlerin çoğunun geçmişlerinde büyük kayıplar, fırtınalar, derin acılar var. Bilgi sahibi olmakla, içselleştirip idrak etmek apayrı şeyler. Onlar dar boğazlardan geçerek ışığı buldular. Yoldaki olası tuzakları gördüler. Yanarak piştiler...

Kendimi bildim bileli hep mistik öğretilerle haşır neşir oldum. Hep içsel gelişimle ilgilendim. Birilerinin tavsiyesi ya da yol göstermesiyle değil, kendiliğinden oldu her şey. Sufizim, uzakdoğu öğretileri, sonsuz, sınırsız olanı kavrayabilme isteği ve çalışmaları, tanıştığım andan itibaren reiki serüvenimle birleşti. Geriye dönüp baktığımda yaşadığım her şey ile kendi kişisel menkıbemi yaşamakta olduğumu görüyorum. Benim hikayem, benim yolum, Ben'im varlığıma giden yol... 

Reikiye ilk uyumlandığımda aklımda pek çok soru işareti vardı. Zaman geçtikçe anladım ki sorularınızın cevabını yaşayarak öğreniyorsunuz. 

Reiki sizi seçer. Yaşadığınız bir dizi olay sizi reikiye getirir. Bu yolda ilerleyecekseniz sizde açılan kapıdan geçer ve ışıkta ilelersiniz. Bazıları sadece uyumlanmış olarak kalır, bazıları ışık olur ışığa götürür. Hangisi olacağınıza karar vermeniz konusunda bu sayfaların size rehberlik etmesini umuyorum. 

Yolumda beni sürekli olarak destekleyen sevgili aileme, rehberlerime, tüm ışık dostlarıma teşekkür ediyorum. Hayatımda olan her şey için şükürler olsun. Hayatımdan çıkan her şey için şükürler olsun. Hepsi gelişememe hizmet ettiler. Gelenleri sevgiyle kabul ediyor, gidenleri sevgiyle özgür bırakıyorum.

Korkmuyorum.
Güvendeyim,
Emin ellerdeyim.
Nereye gidersem gideyim, 
Ne yaparsam yapayım,
Yaratıcının sınırsız kudretiyle kuşatıldığımı biliyorum.