Niyetleri Tezahür Ettirmek: İçimizdeki Büyük Gücü Harekete Geçirmek

Yeni bir çok realite çizgileri geçiş izni vermeye başladı, yeni zamanların sınırsız kutlamaları ve koşulsuz sevgi içinde demlenmemizi sağlayacak yaşam yolları açılıyor önümüzde. Bizler, gerçekten de yeni bir başlangıcın eşiğinde duruyoruz. Şimdi, tezahür ettirme becerilerimizi geliştirmenin, niyetlerimizi güncellemenin tam da zamanı…

Düşüncelerimizin, deneyimlediğimiz realite çizgilerini nasıl etkilediğini yeterince duyduk. Evet bu doğru, ama seçtiğimiz realiteleri sadece onları düşünerek canlandırıyor olmayacağız. Yeni bir realite rayına yön değiştirmek için, eyleme geçmeye hazır olmalıyız. Bu yöndeki imgelemeler güçlüdürler ama yeterli değillerdir. Eğer arzu nesnemizi elde etmeyi istiyorsak, arzu ettiğimiz sonucu aradığımız durumları güçlendiririz. Burası saplanıp kaldığımız, ilerleyemediğimiz noktadır. Aynaya bakar, şimdiki zamanın yansımasını görürüz, sürekli şimdiki zamanın yansımasını görür dururuz…

Arzularımızın Aynasının Ötesine Geçmek
Yeni realite çizgilerini güçlendirmek için, arzularımızın aynasının ötesine geçmeliyiz. Aksi takdirde, aradığımızı bulamama halini güçlendirerek, dışarıda kalma durumumuzu korumaya devam ederiz.

En Yüksek Hedefinize Karşı Dürüst Olmak
Fiziksel realitedeki ağır işleyen zaman yüzünden, en yüksek hedefinize karşı dürüst olmayı seçip, fiziksel realitede tezahür edinceye kadar onu; odağınız, ilginiz ve eylemlerinizle güçlendirmeyi sürdürmelisiniz. Bir çok insan buna çok az vakit ayırır ve öylece bırakır. Aynı insanların sık sık, “hiçbir şeyin gerçekleştiği yok” şeklinde sızlandığı da görülmüştür. Ama gerçekte, onların şimdiki zamandaki çabaları işe yaramıyordur çünkü, anlık hazlarını yitirdiklerinde, çalışmayı da bırakırlar.

İşinizle ilgili niyetler oluştururken, zamanın yavaşlığını farkedebilirsiniz; sizler umudunuzu yitirdiğinizde tezahür etmiş arzularınıza göz gezdirirken, onların hiç bir zaman gerçekleşmeyeceğini düşündüğünüzü hatta ne dilediğinizi unutmuş olduğunuzu bile ayrımsarsınız.

Enerjinizi Bir Çok Hedefe Dağıtmak
Bir kerede birden fazla şeyle ilgili niyet etmek, çabalarınızın etkilerini azaltır. Buradaki anahtar, arzularınızı önem sırasına göre belirlemektir. On kalemlik en çok istediğiniz şeylerin listesini çıkarın ve hangi kalemin tezahür etmesinin önemli olduğu konusunda da gerçekçi olmaya çalışın. Fiziksel realitede gerçekleşinceye kadar arzunuz üzerinde odaklanmak, bilinçte; listedeki bir sonraki kalem için yeni yollar açacaktır. Tezahür ettirmekte, sabır erdemdir, ve sabrın bir kısmı da, tam şu anda olduğunuz noktada mutlu olmaktır. Bu sizin sonuçlardan özgürleşmenizi, ihtiyaçtan çok izin verme noktasına girmenizi sağlar, çünkü ihtiyaç, arzu ettiğiniz realiteleri kendinizden daha uzağa itmenize sebep olan etmendir.

Zihninizi Özgürleştirmek ve Durağanlıştırmak
Zihninizi, fazla düşünme, endişeli ve obsesif döngüsel düşünme yüklerinden özgürleştirin. Zihniniz yolunuza istemediğiniz şeylerle ilgili, (korku bazlı düşünceler) endişe, dolambaçlı düşünme ve imajlar zerk ederek engeller koyar. Genelde insanlar bir kerede bir çok düşünceye dalar, bir çok işi aynı anda yapmaya kalkışarak içinde boğulurlar.

Eyleme Geçmekte Azim ve İstek
Niyet etmek, Ruhun gücüne doğru olan yolculuğumuzda, bir sonra gelene rehberlik eden bilincimize koyduğumuz filtredir. Niyetler yoluyla yolculuk ettiğimizde, zihnin hedefimize nasıl ulaşacağımız konusundaki söylenmeleriyle engellenmeyiz. Niyetler, hedefe ulaşmaktaki kararlılık, onları gerçekleştirmek adına gerekli adımları atmadaki isteğe dayanır.

İçimizdeki büyük gücü kontrol altına almayı öğrendiğimizde, niyet enerjisi ile çalışmaya başlarız. Hedeflerimizi gerçekleştirmekte kararlılıkla hareket etme gücünü sağlayan ruhumuzun gücüdür. Eğer arzu ve hedeflerimizin çıkış kaynağı zihnimiz ise, belirli bir zaman diliminde hedeflerimiz gerçekleşmediği zaman, hayal kırıklığına uğrarız. Zihin işe mantığı sokarak, “Bu eylemler arzulanan sonuçları doğurmadı, öyleyse ben imkansızın peşindeyim.” Ama Ruh der ki; “Hiçbir çaba boşa gitmez ve yaşam bir öğrenme sürecidir. Kendinizi dinlemeyi sürdürün. Eylemlerinizi içsel bilişiniz ve rehberliğiniz doğrultusunda yaparsanız, her zaman doğru yerde ve doğru zamanda olursunuz.” Bu senaryoda, zihnimiz her zaman tüm yanıtlara sahip değildir. Tüm gerekli olan Ruh’un rehberlik Işığına inanç ve güven, ve bu ışığı izlemek için kendi isteğimizdir.

Süreci Amaçtan daha Çok Sevmek
Arzunun kendisi, hedefe ya da sonuca odaklanır, böylece, ulaşmakla ilgili süreçteki beklentiler baskılanır. Karşılaştırma yaparsak, niyet, hedefe ulaşmakta izlediğimiz sürece odaklanır ve gerekli adımları atmamızı sağlar. Biz şu anda mevcut oldukça, şimdi attığımız adımlardan hoşnut oluruz ve niyetlerimizin içsel GPS sistemine, çabalarımızın akışını yönetmesine izin veririz.

DL Zeta
Çeviri: Güneş Kurtulan


Sosyal Ağlarda Paylaşın