Reiki Prensipleri

Sadece bugün için
Tüm prensipler bu cümle ile başlar. Bugün nasıl yaşadığınız yaşam amacımıza sonunda ulaşıp ulaşmayacağımızı belirler. Her an kutsaldır ve tüm spiritüel sistemler gerçek gücümüzün şimdiki anda yattığında birleşir. Farkındalığımızı şimdiki ana getirmek bizi gerçek gücümüze bağlar. Bu ayrıca her anı dolu dolu yaşamamıza izin verir.

Bugün, özellikle bugün öfkelenme
Bu ifade bize Reiki’nin zihin ve duygunun dengesine ulaşmamıza yardım edebileceğini hatırlatır. O bizi içsel denge ve huzur yerimizi bulmak için teşvik eder. Yanlış yönlendirilmişve kontrol edilmeyen öfke çok yıkıcı olabilir. Öfkenin çoğu zaman ego – temelli bir reaksiyon olduğu doğrudur. Gerçek Benimiz ile temas kurduğumuzda, öfke gereksinimi çoğu zaman çözünür ve bizi kızdıran kişilerin gerçekte bilinçliliğimizin hala şifaya gereksinim duyan alanları ile ilgili bize öğretebilen kişiler olduğunu kavrarız.

Bugün, Özellikle bugün endişelenme
Bu bize evrene tamamen güvenmemizi hatırlatır. Olayların büyük şemasında her şey tam olması gerektiği gibi oluyor.Üzülmek için gerek yok. Hepsinden çok, üzüntü içinde bulunduğumuz durumu değiştirmez. Sadece yapabileceğinizin en iyisini yapın ve kalanıYaratıcı’ya bırakın.

Bugün, özellikle bugün müteşekkir ol
Eğer Reiki’nin yararını alırsanız ve her gün Reikiyi uygularsanız doğal olarak şükran duyarsınız. Bu yaşamda sahip olmamıza izin verilen Allah’ın kutsamaları vasıtası ile Reiki ile temasımızı kavradığımızda şükran duymamak imkansızdır. Aldığımız her nefes bunun bir işaretidir ve şükran duymak için bir fırsattır.

Bugün, özellikle bugün çok çalış
Günlük yaşamımız ve işimiz vasıtası ile büyüme fırsatları yolumuza çıkar. Bu prensip işkolik olmamız gerektiği anlamına gelmiyor, yaptığımız her şeyi Gerçek Benimiz olarak yaşamak olan spiritüel çalışmamızın bir veçhesi olarak düşünmeliyiz. Bu, spiritüel yolculuğumuzu ciddiye almamız ve yolu disiplin ve adanma ile yürümemiz gerektiği anlamına gelir.

Bugün, özellikle bugün var olan tüm canlılara iyi davran
Reiki ile temas vasıtası ile doğal olarak bir Birlik hissi geliştiririz. Daha yüksek boyutlarda ben ve diğerleri arasında ayrılık hissi yoktur. Sadece Birlik hissi vardır. Başkalarına nazik olmak aynı zamanda kendine nazik olmaktır. Bu şekilde gezegenimizin ve onun sakinlerinin iyileşmesi için önemli olan sevgi ve uyumun atmosferine doğru gitmeye payımıza düşeni
yapabiliriz.


Sosyal Ağlarda Paylaşın