Reiki'nin Faydaları

Reiki eğitimi sürecinde kişilere  Reiki Master'ı (öğretmeni) tarafından el verme (kullanma yeteneği = inisiasyon) transferi yapılarak kişilerin Reiki kanalları açılır.

Reiki genellikle 4 aşamada öğretilir. Uzmanlık ve öğretmenlik aşası birleştirilerek tek uyumlama şeklinde de aktarılabilir. Bu Master'ın vereceği karardır.

Aşama 1. El verme = kapı

Aşama 2. Semboller (uzaklık, kuvvetlendirici, mental sembol)

Aşama 3. Uzmanlık

Aşama 4. Öğretmenlik

Derin bir rahatlama ve huzur.

Enerji blokajlarının (hastalık tohumlarının ve tıkanıkların) çözülmesi.

Vücudun zehir ve toksinlerden arıtılması.

Bireyin bio-enerji kapasitesinin artırılması ve enerji düzeyinin yükseltilmesi.

Kalıplaşmış düşünce sistemlerinin dönüştürülmesi ile bireyin ruhsal açıdan üst düzeylere tekamülü sağlanabilmektedir.

Reiki maddenin içinden akabildiği için herzaman heryerde maddi manevi herşeye verilebilir.

Vücut-Ruh-Benlik dengesi ile ilgili yararları vardır.

Reiki bir sevgi enerjisidir.  Akışı da, Reiki uygulanan şahıs o anda ne miktarda şifa kaldırabilecekse o yoğunlukta olur. Yani diğer bir ifadeyle Reiki enerjisiyle hata yapmak mümkün değildir.

İnsanlar genellikle sadece mutlu ve saağlıklı olmak isterler ve hem kendileri hem de yakınları için maddi-manevi zenginlik dilerler. Ancak kimi zaman, bir hastalık veya biz ınsanlar tarafından olumsuz görülen bir durum şifa verici nitelikte de olabilir. Bu bir "karşılık" da olabilir; öğrenmeye, "bütünlenmeye" yönelik bir çalışma dönemi de. Kaderin önümüze çıkardığı manevi derslerdir bunlar; kozmik bilinçle bir örnek işleyen kendi üst benliğimizin saptadığı, güzel bahçelere götüren dikenli yollardır.

Reiki burada özgün yolu izler, eğer bir acı duyulması gerekiyorsa duyulacaktır. O acı, ancak Reiki’nin destekleyici özelliğinden faydalanılarak ruh tekamülü hızla gelişeceğinden, dönüşüm çok daha kolay ve sağlıklı olur.

Ayrıca, bir hastalığın tedavisi esnasında, tedaviyi gerçekleştiren asıl gücün Reiki enerjisinin kendisi olmadığına dikkat etmek gerekir. Fiziksel vücut, Reiki uygulamaları sonucunda, diğer manevi unsurların özlerine dönmeleri ve yeniden dengelenmeleri sayesinde iyileşir. Bu manevi unsurlar da çok çeşitli olabilir; kollektif bilinç, karma ile ilgili ödevler, mantık-duygu dengesı gibi, sayılamayacak çoklukta çeşitli faktörler vardır. Bu yüzden, tedavideki zaman faktörü de, manevi tekamül derecesine göre çok farklı olacaktır; bazı insanlar hemen ıyileşirken bazılarının daha uzun zaman dilimine ihtiyaçları olabilir.

Reiki, kozmik bilincin bütünsel sevgisi olduğu için, hastalığın cinsi, sebebi veya derecesi ne olursa olsun, gitmesi gereken yere, gitmesı gereken miktarda akarak, sağlık durumunun yeniden kazanılmasını sağlayacaktır.


Sosyal Ağlarda Paylaşın