Dünyaya Geldiğinizde

Dünyaya geldiğinizde, yanınızda bir kullanma kılavuzu yoktu; ama aşağıdaki kurallar yaşamınızın daha iyi olmasını sağlayabilir.

1- Bir bedende yaşayacaksınız. Bedeninizi sevebilir ya da ondan nefret edebilirsiniz, ama emin olun, bedeniniz yaşamınızın sonuna kadar sahip olacağınız tek şeydir.
2- Dersler alacaksınız. Dünya Gezegeninde Yaşam adında tam zamanlı bir okula devam edeceksiniz. Buradaki herkes ve her olay evrendel öğretmendir.
3- Hatalar yoktur, sadece dersler vardır. Büyümek, deneysel bir süreçtir. Başarısızlıklar da, başarılar kadar bu sürecin bir parçasıdır.
4- Her ders, öğrenilinceye kadar yinelenir. Onu öğreninceye kadar karşınıza değişik biçimlerde çıkar sonra başka bir derse geçersiniz.
5- Eğer kolay dersleri öğrenmezseniz, zorlaşırlar. Dışarıdaki sorunlar, içsel durumunuzun eksiksiz bir yansımasıdır. İçinizdeki engelleri ortadan kaldırdığınız zaman, dış dünyanız değişir. Acı, evrenin sizin dikkatinizi çekme yöntemidir.
6- Bir dersi öğrendiğinizi, davranışlarınız değiştiği zaman anlarsınız. BİLGELİK uygulamadadır. Bir şeyin birazı, çok sayıda hiçbir şeyden iyidir.
7- Orası, burasından daha iyi değildir. Orası, burası olduğunda, burasından daha iyi görünen, başka bir orası ortaya çıkar.
8- Diğerleri sizin yansımanızdır. İçinizde bulunan sevdiğiniz ya da nefret ettiğiniz bir şeyi yansıtmadığı sürece, herhangi bir şeyi sevemez ya da ondan nefret edemezsiniz.
9- Yaşamınız sizin elinizdedir. Yaşam size tuvali sağlar, resmi siz yaparsınız. Yaşamınızın kontrolünü elinize alın, yoksa bunu başkası yapar.
10- Daima (Huzur ve Şifa) istediklerinize sahip olursunuz. Bilinçaltınız hangi enerjileri, hangi deneyimleri ve hangi insanları yaşamınıza çekeceğinizi en uygun biçimde belirler. Bu nedenle, ne istediğinizi bilmenin en kesin yolu, sahip olduklarınıza bakmaktır. Yaşamda kurbanlar yoktur, sadece öğrenciler vardır.
11- Doğru ya da yanlış yoktur, sonuçlar vardır. Ahkam kesmek bir işe yaramaz. Yargılamak kalıpları yerinde tutar. Sadece yapabileceğinizin en iyisini yapın.
12- Yanıtlarınız kendi içinizde yatar. Çocukların başkalarının rehberliğine ihtiyacı vardır. Olgunlaştıkça, Ruhun Yasalarının yazılı olduğu yüreğinize güvenirsiniz. Duyduklarınızdan, okuduklarınızdan ve anlatılanlardan daha fazlasını bilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey BAKMAK , DİNLEMEK ve GÜVENMEKTİR.
13- Bütün bunları unutacaksınız.
14- Dilediğiniz zaman anımsayabilirsiniz.

Chérie Carter-Scott


Sosyal Ağlarda Paylaşın