Usui Reiki

"Evrensel Yaşam Enerjisi" anlamına gelen Reiki binlerce yıl önce Tibetli Lamalar'ın kullandıkları Raku-Kei adlı enerji ile iyileşme yöntemine verilen isimdir. "Ruhsal Bilgelik Rehberliğinde Yaşam Gücü" olarak da ifade edilen Reiki şu iki anlam bileşeninden oluşur. "Rei" Yaratıcı bilincine sahip, bilgili, akıllı ve yaradılıştaki sevgi gücüne sahip demektir. "Ki" ise enerji anlamına gelir.

Reiki binlerce yıldır bilinmekte ve uygulanmaktadır. Buda ve Hz. İsa'nın insanları bu yolla tedavi ettikleri düşünülmektedir. Burada önemli olan bu metodun, uyumlama yoluyla yetkili öğretmenler tarafından öğretilmesidir.Mantra ve semboller de burada “enstruman” olarak önemli bir rol üstlenirler.

2. derecenin birkaç bölümü , ustalık bilgileri ve Reiki için Japon/Çin harflerinin anlamı , Kahunaların ( Polinezyada geleneksel spirituel yolda uyumlanmış olanlar) Reiki’nin bir şekli ile çalıştıklarını ortaya koyuyor.Buradan ve aynı zamanda Güney Hindistan’dan yola çıkarak bir hayli eski spirituel enerjetik*( madde altı oluşlar..) iyileştirme sisteminin bağlantılarının Orta Asya , Mısır ve Sümerlere kadar uzandığı görülüyor.,

Usui Reiki sisteminden tanıdığımız , spiritüel enerjetik iyileştirme sisteminin özünün ,milattan 10.000 yıl önce Pasifik’e düşen göktaşları sonucunda sulara gömülen Lemuria ( Mu) kıtasının gelişmiş kültüründen geldiği düşünülür.

Reiki öğrenmek için herhangi bir önkoşul gerekmez. Ruhsal, derin çalışmalarla alakalı olsa da hiç bir yoğun konsantrasyon, sert disiplin, mutlak meditatif ön hazırlık gerektirmez. Reiki hayatı zorlaştırmak değil, kolaylaştırmak için vardır. Çalışmaları derin boyutlarda yapmak çok faydalıdır ancak şart değildir

Reiki evrensel yaşam enerjisi, yaratıcı tarafından gönderilen pozitif yaşam enerjisidir. Dolayısıyla Reiki binlerce yıllık şifa ve ruhsal çalışmalara dayanan ve enerji aktarımı ile şifa vermeye dayalı bir tekniktir. Reiki kendi iç zekası ve kendi iç bilgeliği olan pozitif sevgi dolu, güçlü, etkili, sınırsız ve zamandan bağımsız bir enerjidir. Reiki aynı zamanda aydınlanma demektir. Dünyanın üzerinde ve çevresinde şifa niyeti ile faydalanabileceği sonsuz miktarda Ki enerjisi bulunmaktadır.

Reiki eğitimi 3 aşamadan oluşur;

USUI REIKI 1. SEVİYE:  Kullanılması oldukca kolay olan Reiki’nin ilk aşamasıdır. Reiki-1 e inisiye olan kişi, kendisine ve etrafında olan fiziksel bedenlere enerji verebilir. Reiki-1 aşaması fiziksel bedene şifa ve enerjiyi tanıyıp hissetme aşamasıdır. Her hangi bir sembol veya özel bir meditasyona gerek yoktur.Sadece Reiki düşünmek enerjinin akmasını sağlıyacaktır. Reiki-1 e inisiye olduktan sonraki 21 günlük arınma süreci oldukca önemli bir sürectir. Her gün yaklaşık 1 saat kendine Reiki yapan kişi bedenine ve aurasına alışılmışın üstünde enerji alır. Enerji kanalları açılır, çakraları temizlenir. Bu süreç içinde kişi, geçmişini hatırlayabilir, değişik yoğun ruyalar görebilir, ishal, nezle, grip olabilir. Ama her ne yaşarsa yaşasın kendisine iyi hissedecektir.

USUI REIKI 2. SEVİYE: Bu ikinci aşamaya uyumlanan kişi, kendisinin ve yakınındakilerin fiziksel bedenlerine Reiki verme sürecini geçmiş ve uzağa Reiki aşamasına gelmiştir. Diğer anlatımla fiziksel beden aşamasını geçmiş ruhsal aşamaya gelmiştir. Öğreneceği Reiki sembolleri gücüne güç katacak, uzağa şifa sembolü ile uzakları yakın edecektir. Reiki sembollerini harekete geçirmek için, sadece niyet etmek dahi yeterlidir. Semboller, elle çizildiği gibi, düşünce yoluyla veya dille de aktif edilebilir. Hatta, sedace imgeleyip isimlerini söylemek dahi sembolleri harekete geçirmeye yetecektir. Reiki-2 öğrencisi bu aşamada 3 temel Reiki sembolü öğrenecektir. Güç sembolü ( CHo-Ku-Rei)Enerjinin kontak anahtarıdır, açtığınızda evrende varolan enerji güçlerini harekete geçirip o noktaya koyar. Kendinizi, sevdiklerinizi, arabanızı, hayvanlarınızı ya da değerli eşyalarınızı koruma amacıyla da kullanabilirsiniz. Evinizde ya da odanızda negatif enerjileri temizlemek için kutsama yapabilirsiniz de. Kısacası aklınıza gelecek her şey için her yer için kullanabilirsiniz. Duygusal şifa sembolü ( Sei-He-Ki ) Yaratıcı ile birleşmek anlamındaki bu sembol, zihinsel ve duygusal şifa için kullanılır.Öfke, korku,depresyon,halsizlik, bağımlılıklardan kurtulmak için kullanılırsa olumlu sonuçlar verir. Uzağa şifa sembolü ( Hon-Sha-Ze-Sho-Nen)Yüksek benliklerimiz birlikte anlamına da gelen bu sembolle uzaktaki kişilere Reiki gönderebiliriz. Mesafeleri aşma sembolü de diyebiliriz bu sembol için. Uzağa şifa sembolü kullanarak geçmişe veya geleceğe de Reiki gönderebiliriz. Uzağa Reiki göndermek için, kişinin resmini , yada ismini bir kağıda yazıp ellerimiz arasına alarak Reiki verebiliriz. Veya oyuncak bebek kullanabiliriz.

USUI REIKI 3. SEVİYE: Usui Reiki’nin son ve Öğretmenlik aşamasıdır. Bu aşamada öğrenci master sembollerini öğrenerek Reiki öğrenciliğini ileri boyuta taşıyıp öğrendiklerini öğretme Reikiye hizmet etme aşamasına gelmiştir.

İnisiyasyon tamamlandıktan hemen sonra ders notlarınıza ve İnisiyasyon sertifikanıza Üye Sayfam / Uyumlamalarım menüsünden ulaşabilirsiniz.


Seviyeler / Fiyatlar

Usui Reiki 1. Seviye

Fiyat: 3.000,00 ₺

Satın Al

Usui Reiki 2. Seviye

Fiyat: 4.000,00 ₺

Satın Al

Usui Reiki 3 (A-B birlikte) Master/Teacher İnisiyasyonu

Fiyat: 7.000,00 ₺

Satın Al


Sosyal Ağlarda Paylaşın