Ayurveda Reiki

"Ayu" hayat anlamına gelir ve "Veda" Vedik metinlerdeki bilgidir. Bu bütüncül bilim, duygular ve psikoloji de dahil olmak üzere Vücudun, Zihin ve Ruh'un, her seviyedeki, tam denge bilgisidir. Ayurveda otlar, diyet, egzersiz, yoga, aromalar, tantra, mantralar ve meditasyon yoluyla uzun ömür, gençleştirme ve kendini gerçekleştirme terapilerini dikkate alır.

Ayurveda eski bir hayat bilimi, geleneksel ve en eski ve en bütüncül tıbbi sistem olup bugün gezegende mevcuttur. Başlıca öncül zihin, beden ve ruhun ortak yaşamını içerir. Bu sentezdeki herhangi bir dengesizlik fiziksel rahatsızlıklara neden olur. Bu eski Hint tıbbı vücut ve yaşam alanı arasındaki uyumu yeniden kurmayı amaçlıyor. 5000 yıl önce Hindistan'da yazılı olarak hazırlandı, hem beden hem de ruhla ilgilenen bir dünya tıbbı olduğu söyleniyordu. Yazı gelmeden önce, bu iyileştirme sisteminin eski bilgeliği Vedik Dinin spiritüel geleneğinin bir parçasıydı.
Bu, el yazması kitapları, deri yapraklar vb. en eski eserler bize verilmiştir. Ayurveda'daki en eski eserler Charaka Samhita, Susrutha Samhita ve Ashtanga Samgraha'dır.

Bu bilgi, ayurveda'nın Tri-Sutraları olarak bilinen üç faktöre dayanır - bunlar etiyoloji veya hastalık nedenlerinin bilimi, semptomatoloji veya semptomların ve ilaçların ve bitkisel ilaçların incelenmesi ve yorumlanmasıdır.
Vyaadhi veya Ayurveda'daki hastalık, vücudun üç temel öğesinin dengesizliğinden kaynaklanmaktadır. Bunlar VATA, PITTA ve KAPHA. Bütün evren, Panch Maha bhootas ya da mükemmel "unsurlar" dan oluşur. (bunlar normal anlamda maddesel değildir ve enerji türleridir) Onları tanımlamak için Akaasa (boşluk) Vaayu (hava) Agni (ateş) Ap (su) Prithvi (toprak)
Panch Maha bhootaları (beş büyük hayalet)her yerde bulunur, sonsuz çeşitlilikte göreceli oranlarda karıştırılarak her maddeyi belirgin şekilde benzersiz kılarlar. Her bir öğe bir dizi nitelik taşısa da, yalnızca bazıları belirli durumlarda belirginleşir. Sürekli değişen ve birbirleriyle etkileşim kurarak dünyayı tutan dinamik bir akış oluştururlar. Doğada olduğu gibi, bizde de bu beş unsurumuz var. Bu unsurlardan herhangi biri çevreye dahil olduğunda, sırayla bizleri de etkileyecektir. Bu beş ana unsurun bir bileşimi olmakla birlikte, bazı elementlerin çeşitli fizyolojik fonksiyonlar yaratmak için bir araya gelme yeteneğine sahip oldukları görülüyor. Basit, tek bir canlı hücre içinde, örneğin, yeryüzü unsuru, hücrenin yapısına vererek baskındır. Su elementi, hücre zarında stoplazmada veya sıvıda bulunur. Ateş unsuru hücrenin düzenlenmesindeki metabolik süreçleri düzenler. Hava elementi, içindeki gazları hâkimiyken. Elemanın sonunu belirten hücre tarafından işgal edilen alan. Panchmahabhootas, Ayurveda'daki tüm tanı ve tedavi yöntemlerinin temelini oluşturuyor ve hekimlerin beden ve zihinsel hastalıkları algılayıp tedavi etmesi için en değerli teori olarak hizmet ediyordu.

Bu sistem bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu güçlendirir. Bu sistem, büyük Ayurveda ve Reiki enerjilerini birleştirerek yaratılmıştır. Sadece şifa sistemi olmakla kalmaz, aynı zamanda manevi büyüme de içerir. Kundalini'yi uyandırır ve Ayurvedik Tıp, Mantra, Renkler, Gezegenler, Panchamahabootas'ın hayati enerji frekansları için sizi yakalar (size Dünya, Su, Ateş, Hava, Uzayın metafizik özelliklerinden güç verir). Son derece güçlü ve etkilidir, ancak naziktir. Ayurveda melekleri hastalığın teşhisine yardımcı olur ve hastaya uygun frekans enerjisini yönlendirir.

Ayurveda Reiki 1
İlk uyum, Reiki enerjisinin kanalize edilmesini sağlamak için şifa kanallarını açar. Tüm büyük çakralar (kök çakrası hariç) ve el çakraları açılır. Taç çakrasından kök çakrasına kadar olan ana enerji kanalı (Sushumna) temizlenir ve Ayurveda Reiki 2'de yaşayacağınız uyanış Kundalini için temizlenir ve hazırlanır. Tüm ana / birincil enerji merkezleri Ayurveda Reiki 2'deki Kundalini alev ışıkları için / çakralar ve enerji kanalları temizlenip açılacaktır.

Ayurveda Reiki 2
Ayurveda Reiki 1 uyumlaması güçlendirilmiştir. Shakti Kundalini daha sonra uyanacak ve yükselecek ve yedi çakraya enerji verecek, Sushumna yükselecektir. Ana enerji kanalının nazik ve kesin bir şekilde açıldığı Kundalini uyanışı, Kundalini'yi “ateşini” aydınlatıyor. Bu şekilde, tüm çakralar / enerji sistemleri aydınlanır ve bir temizlik yapılır.

Ayurceda Reiki 3
Kundalini alevi Ayurveda Reiki 2'de yanar. Bu uyum size Ayurveda Tıp, Mantralar, Renkler, Gezegenler, Panchama habitatların hayati enerjisini verir (sizi Dünya, Su, Ateş, Hava, Uzay vb. Metafiziksel özelliklerine güçlendirir). Ayurveda melekleri (Lord Dhanvantari gibi) hastalığı teşhis etmeye ve uygun frekans enerjisini hastaya yönlendirmeye yardımcı olur.

Ön Koşul Kundalini Master

İnisiyasyon tamamlandıktan hemen sonra ders notlarınıza ve İnisiyasyon sertifikanıza Üye Sayfam / Uyumlamalarım menüsünden ulaşabilirsiniz.


Seviyeler / Fiyatlar

Ayurveda Reiki 1

Fiyat: 600,00 ₺

Satın Al

Ayurveda Reiki 2

Fiyat: 600,00 ₺

Satın Al

Ayurveda Reiki 3

Fiyat: 600,00 ₺

Satın Al


Sosyal Ağlarda Paylaşın